Шановні колеги!

З нагоди міжнародного дня рідної мови Інститут модернізації змісту освіти за підтримки МОН України 21 лютого 2018 року організовує проведення “диктанту єдності” українською мовою та мовами національних меншин .

Просимо провести захід у закладах середньої загальної освіти та в школах, де вивчається польська мова.

Диктанти у перекладі мовами національних меншин https://www.facebook.com/learning.languages.together

Текст диктанту : Dyktando

________________________________________________________________________________

Подорож  „KOTA В ЧОБОТЯХ” до Миколаєва

Вже в шосте театральна група ім. А.Фредри, що існує при  Зв’язку поляків в Україні одеського відділу ім. Адама Міцкевичв  мала можливість зіграти на сцені виставу, написану на основі казки Яна Бжехви.

9 грудня 2017 року  актори з режисером  Пані Стеллою Михаловою відвідали Миколаїв, де на запрошення Спілки поляків в Миколаєві презентували свій спектакль. Театральне видовище було чудовим місцем зустрічі дітей Полонії зі Святим Миколам.

Аудиторія залу “Будинку вчителя” була заповнена учнями суботньо-недільної школи. Вони з цікавістю спостерігали за пригодами бідного Янка та діями свого розумного друга Кота. Музика та чудовий спектакль  дуже сподобалися  дітям, які, неначе, помахом магічної палички перейшли в чарівний світ театру. Аудиторія винагородила спектакль оваціями. Зустріч з одеськими акторами  закінчилася спільною грою в “потяг”. Їде потяг здалека  – одна з найвідоміших дитячих польських пісень, спільний хоровод довго залишаться в пам’яті як дітей, так і акторів.

 

Фото Катерина Мохова

 

 

 

 

 

 

« Методичні курси для вчителів у Вінниці»

 13 -15.12.17 року у Вінниці відбулися організовані Всеукраїнським координаційно-методичним центром навчання польської мови та культури в Дрогобичі у співпраці з Вінницікою академією неперервної освіти   практично-методичні курси для вчителів польської мови в Україні. В курсах взяло участь 30 вчителів.

   Під час зустрічі були підняті теоретичні та методичні питання, пов’язані з освітньою роботою українських вчителів, які викладають польську мову. Одним з головних завдань було розширити знання студентів у галузі сучасної польської літератури, тому що частовони  мають недостатні знання в цій галузі, і в той же час великий інтерес до цього питання. Не менш важливою було визначеня мети сучасної методології викладання. Таким чином, учасники мали можливість побачити освітні проекти, в яких література і живопис були пов’язані з граматичними питаннями, а також знанням описової граматики, були введені в цікаві для студентів практичні заняття. Слухачі також мали можливість взяти участь у семінарах, присвячених історії Польщі. Участь методистів: Войцеха Кубіцького (OРПОК), Ілона Лясота (OРПОК) і Єва Плоска (OРПОК) в поєднанні із залученням учасників є хорошою ознакою для майбутнього співробітництва між двома установами: Всеукраїнським координаційно-методичним центром навчання польської мови та культури в Дрогобичі  та Вінницькою академією неперервної освіти.

 

 

 

Великий фінал!

10 грудня Всеукраїнський координаційно-методичний центр навчання польської мови та культури в Дрогобичі приймав фіналістів конкурсу “Творчий вчитель”.
I місце  здобула  Олена Гальвіцька– вчитель Школи №24  iм. Марії Конопницької у Львові. Авторака презентувала обширний, докладно опрацьований проект Коричневий колір прихначений для роботи з наймолодшими дітьми.
II місце -Романа Кіяшко вчитель Середньої школи №6 в Стрию 6  отримала за  багатоетапний ігровий проект, під час якого учні вивчають польську мову.
III місце заздалегідь було надано  Катерині Клименко за сценарій уроку з охорони здоров’я на основі творів Яна Кочановського та
Маргариті Кондратенко за проект занять, присвячених Дню Незалежності, пов’язаних з  історією рідного міста.

Ми щиро вітаємо лауреатів та всіх учасників з винахідливістю. Це був прекрасний, творчий день.
Переможці перших трьох місць візьмуть участь у конференції ORPEG (червень 2018 р.), Де також будуть представлені конкурсні роботи.

 

 

 

10-12 листопада 2017 р. Всеукраїнський  координаційно- методичний центр навчанняпольської мови та культури у  Дрогобичі провів методичний семінар для викладачів польської мови у місті Дніпро. Семінар проводився викладачами- волонтерами  ОРПЕКу, а також методистами Центру у співпраці з Центром  українсько-польської співпраці в Національному гірничому університеті, а Культурно-освітньою організацією полоністів “Крок перший” у Дніпрі. Всі вчителі, що викладають польську мову в Україні, щиро запрошуються до співпрацюваці з Методичним центром. Його ідея полягає в  охопиленні навіть  віддалених місць України, поділитися досвідом, надавати матеріали, об’єднувати учасників семінарів під час здійснення всіх освітніх заходів.

  

 

 

 

 

 

До відома фахівців

Спілки вчителів-полоністів

Курси підвищення кваліфікації для педагогічних працівників

Дрогобицька філія Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України на базі Центру перепідготовки та післядипломної освіти Дрогобицького державного педагогічного  університету імені Івана Франка в червні 2017 року організовують двотижневі курси підвищення кваліфікації для педагогічних працівників, які працюють за фахом і мають освітньо-кваліфікаційний рівень «Бакалавр», «Спеціаліст», «Магістр» з Мови і літератури (польської).

На курси приймаються особи скеровані відділами освіти, школами  по місцю праці.

Заяви надсилати до 01.04.2017 року на адресу:

Інститут модернізації змісту освіти

Міністерства  освіти і науки України                                                                                                         

м. Дрогобич, вул. Трускавецька,9                                                                      

adam–ch@mail.lviv.ua