Oлімпіада 2016

Oлімпіада 2016

 

II Всеукраїнська олімпіада з польської мови та літератури відбулась 21-23 березня 2016 року в Брюховичах  Львівської області у Вищій духовній семінарії Львівської архідієцезії

В олімпіаді взяли участь 21 учасників з різних областей України – Волинської, Львівської, Київської, Хмельницької, Вінницької, Івано- Франківської, Одеської, Рівненської.

Олімпіада складалася  з двох турів.

20 березня – приїзд, поселення, інтеграційна зустріч.

21 березня – офіційне відкриття II Всеукраїнської олімпіади польської мови та літератури, організаційні зустрічі  та перший тур олімпіади – письмова частина з польської мови, перевірка робіт членами журі.

22 березня – огранізаційні зустрічі та другий тур олімпіади.

23 березня – робота апеляційної комісії, організаційні зустрічі,  урочисте закриття олімпіади та вручення нагород учасникам та переможцям, урочистий обід та виїзд учасників.

Організатори олімпіади – Міністерство освіти і науки України,  Генеральне консульство Республіки Польща у Львові, Спілка вчителів-полоністів України, Всеукраїнський координаційно-методичний центр навчання польської мови та культури, товариство ” Спільнота польська”, Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти .

Члени журі – Адам Хлопек  (директор Спілки вчителів-полоністів України, директор Всеукраїнського координаційно-методичного центру навчання польської мови та культури), Марія Мацькович (методист Інституту модернізації змісту освіти МОН України та Всеукраїнського координаційно-методичного центру навчання польської мови та культури), Марія Зелінська (методист Інституту модернізації змісту освіти МОН України та методист Всеукраїнського координаційно-методичного центру навчання польської мови та культури), Ірина Бундза (викладач Львівського національного  університету ім. Івана Франка), Тетяна Чужа (доцент кафедри полоністики Київського національного  університету), Тетяна Довжек (доцент кафедри полоністики Київського національного  університету),  Ірина Андрощук (доцент кафедри педагогіки Рівненського інституту післядипломної освіти), Божена Пайонк (волонтер Організації розвитку польської освіти за кордоном).

II Всеукраїнська олімпіада польської мови та літератури була профінансована Міністерством освіти і науки України (11 клас) та Генеральним Консульством Республіки Польща у Львові (9 і 10 клас).

Можливість організації II Всеукраїнської олімпіади польської мови та літератури для 9 та 10 класу, яка відбулась у Брюховичах завдячуємо Вєславу Мазуру – Генеральному Консулу Республіки Польща у Львові.

Всі учасники олімпіади отримали дипломи учасників, а також книжкові нагороди, сфінансовані  товариством “Спільнота польська” та польською суботньою школою у Дрогобичі.

Нагороди учасникам та переможцям вручив Генеральний Консул Республіки Польща у Львові –   Вєслав Мазур та голова Спілки вчителів – полоністів України Адам Хлопек.

 

Перед вручекнням нагород був публічно прочитаний лист від голови товариства “Спільнота польська” Лонгіна Комоловського.

 

Спілка вчителів-полоністів України  15 років старалась організувати на рівні Міністерства освіти і Науки України олімпіаду з польської мови та літератури. В минулому році в Луцьку відбулась перша Всеукраїнська олімпіада з польської мови та літератури, що свідчить про присутність польської мови в українському освітньому просторі. Однак в цьому році без істотної та фінансової допомоги Генерального Консульства  Республіки Польща у Львові олімпіада не мала би шансів відбутися.

 

До Вашої уваги завдання з олімпіади 2016:

Język polski:

9 klasa test

9 klasa klucz

10 klasa test 

10 klasa klucz

11 klasa test

11 klasa klucz 

 

Literatura:

9 klasa test

9 klasa klucz

10 klasa test

10 klasa klucz

11 klasa test

11 klasa klucz