Олімпіада 2015 

З 22 до 26 березня 2015 року в місті Луцьку проведено І Всеукраїнську учнівську олімпіаду з польської мови та літератури. Для участі в інтелектуальних змаганнях на Волинь завітали 29 учнів 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів із 11 регіонів України та м. Києва.

Організатори заходу – Міністерство освіти і науки України, Інститут інноваційних технологій та змісту освіти, Дрогобицька філія Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації, Волинський інститут післядипломної педагогічної освіти.

Учасників та гостей привітала заступник директора департаменту – начальник відділу змісту середньої освіти та освіти національних меншин Міністерства освіти і науки України Наталія Бєскова, заступник голови Волинської обласної державної адміністрації Світлана Мишковець, начальник управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації Валентина Загрева, ректор Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти Петро Олешко, голова журі, доцент Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор філологічних наук Марія Брацка, консул Генерального Консульства Республіки Польща в м. Луцьку, керівник Реферату з питань співпраці з поляками в Україні Кшиштоф Савіцкі, Генеральний консул Республіки Польща в м. Луцьку Беата Бживчи, секретар правління Фонду «Свобода і демократія» Роберт Чижевський, заступник голови товариства «Спільнота польська» (м. Варшава) Анета Стемпек, начальник Дрогобицької філії інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України, голова Спілки вчителів-полоністів України Адам Хлопек, голова Волинського обласного відділення Спілки вчителів-полоністів України імені Габріелі Запольської Світлана Зінчук, єпископ-ординарій Луцької дієцезії Римсько-католицької церкви Віталій Скомаровський та ректор Волинської православної богословської академії УПЦ Київського патріархату протоієрей Володимир Вакін, представники товариств польської культури, вчителі та громадськість. Також учасників олімпіади вітали кращі учнівські художні колективи області.

Протягом чотирьох днів старшокласники продемонстрували ґрунтовні знання польської мови та літератури. Кваліфіковане журі у складі фахівців з Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, Дрогобицької філії Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, Львівського національного університету імені Івана Франка, Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка визначило переможців.

 

Переможців І Всеукраїнської учнівської олімпіади з польської мови та літератури нагороджено дипломами Міністерства освіти і науки України. Всі учасники змагань отримали дипломи Генерального консульства Республіки Польща у м. Луцьку, Спілки вчителів-полоністів України.

Перебування на Волині запам’ятається талановитій учнівській молоді не лише участю в інтелектуальних змаганнях. В рамках заходу школярі та їх наставники відвідали визначні місця Волині: завітали до знаменитого літературно-меморіального музею Лесі Українки с. Колодяжне, побували у музеї-садибі В’ячеслава Липинського в с. Затурці, музеї Волинської ікони, пройшли вулицями Старого міста Луцька, відвідали святковий концерт «Боже, храни Україну» у виконанні академічного камерного оркестру «Кантабіле».

Вітаємо переможців та усіх учасників олімпіади, бажаємо творчої наснаги та подальших перемог!

До Вашої уваги завдання та відповіді з олімпіади:

 

 

Język polski:

Olimpiada Klasa 8

Olimpiada Klasa 9

Olimpiada Klasa 10

Olimpiada Klasa 11

KLUCZ Klasa 8

KLUCZ Klasa 9

KLUCZ Klasa 10

KLUCZ Klasa 11

 

Literatura: 

Olimpiada Klasa 9

Olimpiada Klasa 10

Olimpiada Klasa 11

KLUCZ Klasa 9

KLUCZ Klasa 10

KLUCZ Klasa 11